Поројните дождови што ја зафатија Хрватска, предизвикаа големи проблеми во сообраќајот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Поројните дождови што ја зафатија Хрватска, предизвикаа големи проблеми во сообраќајот

Сплитската Метеоролошка станица „Марјан“ соопшти дека јачината на ветерот достигнала до 108 километри на час, како и дека од невремето не се предзвикани материјални штети.

На одредени патишта во земјата возилата се движат забавено поради обилните дождови, големата количина вода и силниот ветер, јави Хина.

Извор: МИА

Би те интересирало и

По седум години можно проширување на веќе реформирана Унија

Враќање на Западен Балкан во воените 90-ти години не е изгледно. Политиката на проширување и ...

Србија официјално ќе забрани користење пластички кеси

Србија ќе забрани употреба на тенки пластични кеси и ќе воведе задолжителна наплата на биоразградливи, ...