Почина жената ранета во семејната трагедија во Бутел – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Почина жената ранета во семејната трагедија во Бутел

Утрово на Ургентниот центар во Скопје починала сопругата на човекот што во саботата си го уби внукот, а пукаше и во својата жена и ќерката, кои со тешки повреди беа префрлени во Ургентниот центар.

Околу 12.40 часот во саботата на улицата Хо Ши Мин, во Бутел 1, П.Т. (1933) со пиштол пукал во неговата сопруга П.Т., во неговата ќерка Л.С. (1959) и во внукот Т.С. (1985). На самото место починал внукот, а П.Т. извршил самоубиство.

Со возило на Итна помош во Ургентниот центар во Скопје се префрлени сопругата и ќерката. Утрово починала и П.Т. додека Л.С и натаму се наоѓа во животна опасност.

По наредба на ЈО телата на починатите се пренесени во Институт за Судска медицина.

Се работи на целосно расчистување на случајот. /макфакс/

Би те интересирало и

Сообраќајот затворен од Пршовце до Јегуновце, а по една коловозна лента од Прилеп до Прилепско Езеро

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце. ...

Времето денеска: Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста на места ќе ...