Почнува турнирот „Тенис Европа“

На терените на Теннис Парк од денес до 18 јуни започнува главниот дел од Меѓународниот турнир „Теnnis Europe“ за тенисери и тенисерки до 16 години.

– Тенискиот клуб Теннис Парк ја има честа да го организира овој одличен и значаен турнир на кој ќе погледнеме беспрекорни тенисери и тенисерки, и без сомнение квалитетен тенис – информира организаторот на турнирот.

Ги покануваме сите љубители на тенисот да дојдат и заедно да ги проследиме натпреварите, апелираат од Теннис Парк.

Додади коментар

Би те интересирало и

Како Квитова го доживеа првиот трофеј по нападот и повредата

Пред само шест месеци претрпе тешки трауми, беше нападната од разбојник во својот дом, се ...

Маестро Федерер: По брза постапка до нова титула во Хале (Видео)

Швајцарскиот ас, Рожер Федерер дојде до уште еден пехар на еден од своите најомилени турнири ...

Close