Почнува турнирот „Тенис Европа“

На терените на Теннис Парк од денес до 18 јуни започнува главниот дел од Меѓународниот турнир „Теnnis Europe“ за тенисери и тенисерки до 16 години.

– Тенискиот клуб Теннис Парк ја има честа да го организира овој одличен и значаен турнир на кој ќе погледнеме беспрекорни тенисери и тенисерки, и без сомнение квалитетен тенис – информира организаторот на турнирот.

Ги покануваме сите љубители на тенисот да дојдат и заедно да ги проследиме натпреварите, апелираат од Теннис Парк.

Додади коментар

Би те интересирало и

Прво Гренд слем полуфинале за Кевин Андерсон

Јужноафриканецот Кевин Андерсон се пласира во полуфиналето на тенискиот Гренд слем во Њујорк. Андерсон во ...

Њујорк: Надал и Рубљов во четврт-финалето

Рафаел Надал и рускиот тинејџер Андреј Рубљев изборија меѓусебен дуел во четврт-финалето на Отовреното првенство ...

Close