Празнични совети за украсување на домот според Фенг шуи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Празнични совети за украсување на домот според Фенг шуи

Според Фенг шуи постојат конкретни правила и препораки до кои треба да се држите доколку сакате од празничното украсување да го извадите најдоброто за Вашиот дом. Со следење на ваквите совети, домот ќе биде исполнет со среќа и задоволство.

Бои – Во декември домот треба да се исполни со боја на оган, за да се привлече таква енергија. Затоа, се препорачува да направите една среќна мешавина од златни свеќи, сијалички и украси на новогодишната елка, а за да постигнете вистински баланс внесете и елементи кои асоцираат на метал и вода- бела, сина, сива и сребрена.

 

Прочитајте повеќе на ММС.МК 

Би те интересирало и

Како хуманоидниот робот Софија одговара на навреди

Првиот робот кој што доби државјанство – Софија, на американскиот модел Криси Теиген ѝ одговори ...

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...