Прва пресуда за демонстранти

kancelarija4-610x400

Денеска беше изречена првата пресуда за еден од демонстрантите кои учествуваа во демолирањето на канцеларијата на претседателот Ѓорѓе Иванов, по одлуката за аболицијата.

Тој го признал делото, а судот му изрече условна казна до една година.

Би те интересирало и

„Мултикултурните поврзувања во граѓанскиот сектор во Македонија“, книга на Лилјана Поповска

Недоволната поддршка од институциите го ограничува влијанието на мултикултурното поврзување во граѓанскиот сектор. Ова, во ...

Oрганизирани повеќе хуманитарни настани за лекување на гостиварецот Стрезовски

Професорот по физичка култура, Заке Крајчевски организираше три претстави на Магионачарско шоу во Центарот за ...