Преку тунел побегнале 91 затвореник од затвор во Бразил – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Преку тунел побегнале 91 затвореник од затвор во Бразил

Група од 91 затвореник побегна од затворот Парнамирим во државата Рио Гранде до Норте на североистокот на Бразил преку тунел долг 30 метри, објави државната загенција Брасил во четврток вечер.

Полицијата успеала да фати девет бегалци, а локалните власти распоредиле голем број полицајци во потрагата по преостанатите 82 кои се во бегство.

Во истата држава во јануари се случи уште едно масовно бегство од затвор, кога побегнаа 56 затвореници.

Превземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...

САД ги иззема ЕУ и шест земји од увозните царини на челик и алуминиум

  Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучи привремено да изземе шест држави и Европската Унија ...