Пренасочен сообраќајот по булеварот „Гоце Делчев“ поради кружни трки – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пренасочен сообраќајот по булеварот „Гоце Делчев“ поради кружни трки

Поради одржување на автомобилски кружни трки, денеска и утре во периодот од 08.30 до 16.00 часот, целосно ќе биде пренасочен сообраќајот по булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје – соопшти МВР.

Сообраќајот ќе биде пренасочен во двата правца и тоа од крстосницата со ул. „Беласица“ до крстосницата со бул. „Крсте Мисирков“ (од хотел Континентал до Судска палата).

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...