Пресметка на суперјахти на милијардери: Кој е кој на Канскиот филмски фестивал? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пресметка на суперјахти на милијардери: Кој е кој на Канскиот филмски фестивал?

Најбогатите луѓе во светот повторно ќе се појават на познатиот Азурен Брег за Канскиот филмски фестивал. Оваа година се очекува да има значителен пораст на суперјахти поради зголемените мерки на безбедност на пловилата покрај Кроазета.

Направени се масивни бетонски бариери по должината на тротоарите, а градот потроши речиси 10 милиони долари на зајакнување на инфраструктурата. Областа најблиску до Палатата и нејзиното пристаниште за суперјахти ќе биде една од најчуваните области во Франција и со виртуелно заклучување.

Со најголема анти-терористичка заштита која француската ривиера ја видела досега, совршена локација ќе биде на едно од тие величествени пловила. Супер-јахтите овозможуваат и брзо бегство од несакани ситуации или доколку нешто тргне на лошо, а многу од нив имаат и хеликоптери и тимови за безбедност.

Филмскиот фестивал во Кан е само база за повеќето богаташи кои своите јахти ќе ги лоцираат во Антиб, Монако или спроти Џети Алберт Едуард во старата порта на Кан. Обичај е многу од супер-јахтите да се позиционираат на видни места, пред шеталиштето Кроазета или пред познатиот „Хотел Ду кап“, за да бидат видени од сите.

Со најголема анти-терористичка заштита која француската ривиера ја видела досега, совршена локација ќе биде на едно од тие величествени пловила. Супер-јахтите овозможуваат и брзо бегство од несакани ситуации или доколку нешто тргне на лошо, а многу од нив имаат и хеликоптери и тимови за безбедност.

Филмскиот фестивал во Кан е само база за повеќето богаташи кои своите јахти ќе ги лоцираат во Антиб, Монако или спроти Џети Алберт Едуард во старата порта на Кан. Обичај е многу од супер-јахтите да се позиционираат на видни места, пред шеталиштето Кроазета или пред познатиот „Хотел Ду кап“, за да бидат видени од сите.

Монте Карло, Кап Д’Антиб, Марсеј и Сент Тропе оваа година се вклучени во ултимативниот распоред за патување, кој исто така води до трката на Формула 1 во Монако на крајот на мај.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...