Прес на СЈО напладне

Точно напладне во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ќе се одржи прес – конференција, во пресрет на истекувањето на последните 2 дена за поднесување обвиненија до судот. Претходно од СЈО најавија дека до крајот на неделата, јавноста ќе биде информирана за кои истраги ќе бидат поднесени обвиненија, и кои ќе бидат отфрлени.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Oрганизирани повеќе хуманитарни настани за лекување на гостиварецот Стрезовски

Професорот по физичка култура, Заке Крајчевски организираше три претстави на Магионачарско шоу во Центарот за ...

Во полошко голем интерес за вакцинација против сезонски грип

Постарата генерација и оваа година традиционално во голем број ги примија првите вакцини на сезонската ...