Претепан сопственик на медиум – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Претепан сопственик на медиум

images-55158

Три маскирани лица вчера го претепале сопственикот на интернет порталот Репортер – соопшти денеска МВР.

Вчеравечер во Скопје на ул.„Симеон Кавракиров“ пред домот на четириесет и осумгодишниот Г.Н. три маскирани лица без повод и причина физички го нападнале нанесувајќи му  повреди во пределот на главата.

Според МВР, Г.Н. е пренесен и задржан во ГОБ „Наум Охридски“, а се преземаат мерки за откривање на сторителите.

 

Би те интересирало и

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...

Смртта на родилката ќе се испитува од комисија на МЗ, бебето во стабилна состојба

Комисија од Министерството за здравство ќе испитува како настанала смртта на 31-годишната родилка, која почина ...