Претседателот на ПСЖ оптимист за трансферот на Нејмар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Претседателот на ПСЖ оптимист за трансферот на Нејмар

Бразилецот Нејмар е блиску до трансфер во ПСЖ, а според некои најави тој во вторник во Катар ќе се појави на медицинските прегледи, а потоа ќе потпише договор со францускиот тим.

Претседателот на ПСЖ Насер Ел Келаифи потврдил дека преговорите се во завршна фаза и дека 25-годишниот напаѓач наскоро ќе се пресели во француската престолнина.

„Преговорите околу трансферот на Нејмар напредуваат. Јас сум оптимист“, рекол Ел Келаифи.

Дека трансферот на Нејмар е пред реализација потврдува и информацијата дека веќе се започнати подготовките за спектакуларен пречек и официјално преставување на Бразилецот во дресот на ПСЖ.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

У19: Македонија поразена од Унгарија

Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...