Прилепски крадец се „офајдил“ со 5000 евра – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Прилепски крадец се „офајдил“ со 5000 евра

Скопската полиција поднесе кривична пријава против дваесет и шестгодишниот Д.М. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „тешка кражба“.

Пријавениот на 20.02.2016 година во стан на ул. ,,Братфорска“ Скопје со подесен клуч ја отворил влезната врата, влегол внатре и по извршеното пребарување одзел 65.000 денари, 400 американски долари, златен накит и два комплета од сваровски и привезоци, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 300.000 денари  – информира денеска МВР.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...