Прилепчанец пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Прилепчанец пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна

Фото: Архива

Триесет и едногодишен, прилепчанец пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна. Вчера претпладне во полициската станица, прилепчанецот со иницијали Р.Д. пријавил дека гранатата ја пронашол додека извршувал земјоделски работи во својата нива.

Во 13.00 часот од страна на претставник на Дирекцијата за заштита и спасување истата е безбедно подигната – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...