Прилеп престојниот викенд домаќин на второто меѓународно рели со џипови „Macedonian trophy“

Во деновите на викендот 21-ви и 22 октомври Прилеп ќе биде домаќин на вториот по ред меѓународен натпревар со џипови „Macedonian trophy“. Оваа несекојдневна и атрактивна манифестација ќе се одржува на полигонот за екстремни спортови кај Старо Лагово а ќе учествуваат околу 200 натпреварувачи-најбројни ќе бидат од Бугарија, Албанија, Србија, Косово, Македонија, најавуваат од организаторот на релито „Off road“ клубот од Прилеп. Претседателот на клубот Панчо Чупаркоски, потенцира дека ова е единствениот ваков меѓународен натпревар што се одржува во Македонија.

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

Хамилтон првпат на пол-позицијата во Сузука

Луис Хамилтон првпат во кариерата ќе стартува од пол-позицијата на Јапонското ГП во Сузука, откако ...

ФЕТЕЛ БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НА „ХУНГАРОРИНГ“

Себастијан Фетел ја зголеми предноста во однос на Луис Хамилтон, откако Германецот попладнево триумфираше на ...