Прилеп престојниот викенд домаќин на второто меѓународно рели со џипови „Macedonian trophy“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Прилеп престојниот викенд домаќин на второто меѓународно рели со џипови „Macedonian trophy“

Во деновите на викендот 21-ви и 22 октомври Прилеп ќе биде домаќин на вториот по ред меѓународен натпревар со џипови „Macedonian trophy“. Оваа несекојдневна и атрактивна манифестација ќе се одржува на полигонот за екстремни спортови кај Старо Лагово а ќе учествуваат околу 200 натпреварувачи-најбројни ќе бидат од Бугарија, Албанија, Србија, Косово, Македонија, најавуваат од организаторот на релито „Off road“ клубот од Прилеп. Претседателот на клубот Панчо Чупаркоски, потенцира дека ова е единствениот ваков меѓународен натпревар што се одржува во Македонија.

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

Рикиардо се „залепи“ во Верстапен, Хамилтон среќно до победа во Баку

Луис Хамилтон е нов лидер во генералниот пласман откако среќно стигна до победа во Баку. ...

Маверик Вињалес останува во Јамаха до 2020 година

Шпанецот, Маверик Вињалес, третопласиран во минатогодишниот Мото ГП шампионат, го продолжи својот договор со Јамаха, ...