Пријава за изборен поткуп во Росоман – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пријава за изборен поткуп во Росоман

По пријава на четириесетгодишниот, Г.В. од Росоман денеска во Полициската станица Кавадарци е повикан на разговор триесет и седумгодишниот, М.Д. од Росоман поради постоење основано сомневање дека сторил кривично дело предвидено во член 160, став 1 од Кривичниот законик на Македонија – повреда на слободата на определување на гласачите.

Според пријавата, М.Д. му дал пари на Г.В. од Росоман во замена за неговиот глас за кандидатот за градоначалник на Росоман.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...