Пробиштипјанец обљубил 11- годишно девојче – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пробиштипјанец обљубил 11- годишно девојче

25 -годишен пробиштипјанец извршил обљуба над 11- годишно девојче, кое претходно го запознал преку Фејсбук.

Полицијата поднесе кривична пријава против С.С. од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Пријавениот во текот на изминатото лето преку Фејсбук се запознал со единаесетгодишно девојче од Пробиштип. После неколку разговори на Фејсбук и телефонски разговори, започнал да остварува средби. На една од средбите и ја подигнал горната маица и ја фотографирал со својот телефон.

Кога девојчето сакало да ја прекине врската и се заканувал дека ке ја објави фотографијата на Фејсбук. Вечерта помеѓу 14. и 15.10.2017 година излегле заедно, по што после 02.30 часот ја одвел кај него во станот и извршил обљуба над неа, а утрото и дозволил да си оди, соопшти полицијата.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...