Производството во Југохром ќе се рестартира на пролет – оценува Здружението на металургија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Производството во Југохром ќе се рестартира на пролет – оценува Здружението на металургија

Динамизирање на производството во Фени индустри предвидува Здружението на металургија при Стопанската комора во Македонија, откако овој комбинат за никел од пред неколку дена е во сопствеништво на бугарската Енекод. Производството во Југохром пак, според очекувањата, би требало да се рестартира на пролет.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

„Standard and Poor’s” го потврди кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен изглед

Aгенцијата „Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен ...

Ќе има ли конечно светла иднина за Фени Индустри?

Ќе има ли конечно подобри денови и светла иднина за комбинатот за никел Фени индустри, ...