Промоција на роман на Миљенко Јерговиќ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Промоција на роман на Миљенко Јерговиќ

Романот „Рута Таненбаум“ од Миљенко Јерговиќ ќе биде промовиран на 30 мај, во 17 часот, во клубот „Менада“. На промоцијата ќе присуствува авторот, а разговорот ќе го водат Ѓоко Здравески и Илина Јакимовска.

Инаку, Јерговиќ ќе пристигне во Скопје и како лауреат и гостин на фестивалот „Про за- арт“ што ќе се одржи од 28 до 30 мај.

Би те интересирало и

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на ...

Фотографија на денот: Фестивал на светлината во Франкфурт

Фестивалот на светлината, кој е во тек деновиве, бројни згради во Франкфурт и Офенбах ги ...