Пропадна во замрзнатото езеро за да го спаси кучето (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пропадна во замрзнатото езеро за да го спаси кучето (видео)

Откако дознал дека кучето на неговиот брат, Купер, паднало низ тенкиот мраз во замрзнатото езеро, дечкото по име Колин го ризикувал својот живот за да го спаси кутрето.

За жал, тенкиот мраз попуштил и под тежината на Колин, па и тој завршил во заледената вода покрај кучето.

По борбата со ледот, Колин успеал да го искрши мразот за двајцата да излезат од ладната вода, но не пред Купер да му ја соблече долната облека во обид да се спаси.

Извор: ЗаЗабава

Би те интересирало и

Свети Трифун и Свети Валентин – ден на виното и љубовта

На 14 февруари, според новиот календар, или први февруари, според стариот, кој се уште е ...

А каде е бакнежот?

А каде е бакнежот? pic.twitter.com/VoTbRKrJJX — Filip (@Tekinec) February 13, 2018