ПСЖ и Реал спремаат спектакуларна трампа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ПСЖ и Реал спремаат спектакуларна трампа

Реал Мадрид и ПСЖ спремаат спектакуларна размена на фудбалери следното лето – пренесуваат шпанските медуми.

Карим Бензема најверојатно на крајот на сезоната ќе го напушти Реал Мадрид, а весникот „АС“ објави дека Флорентино Перез имал состанок со сопственикот на ПСЖ Ал Келаифи и разговара за можна трама – потсетува порталот Спортски.

Имено, Бензема да премине во Париз, а Реал да го добие уругвајскиот напаѓач Едисон Кавани.

Двајцата претседатели веќе со години одржуваат одлични односи, па медиумите тврдат дека ова трампа е возможна, а операцијата би требало да биде завршена на почетокот на преодниот рок.

Бензема не е во најдобра форма оваа сезона и е спремен да ја промени средината на крајот на сезоната, а Уругваецот оваа сезона блеска и е прв кандидат за „Златната копачка“.

 

Извор: www.sportski.mk

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...