Пуштени влезниците за ЕП во Полска

Полската фудбалска федерација преку онлајн платформа ги пушти во продажба билетите за Европското првенство до 21 година на кое ќе учествува и Македонија, а чии цени се движат од 3 до 5 евра – пренесува порталот Екипа.

Македонија првиот натпревар го игра во Гдиња против Шпанија на 17. јуни. Потоа следи натпреварот против Србија на 20. јуни во Бидгошч. а последниот натпревар во групата нашата репрезентација ќе го одигра против Португалија, повторно во Гдиња на 23. јуни.

Цените на билетите за полуфиналните натпревари во Тиши и во Краков за 27. јуни изнесуваат 5 и 7 евра, додека финалето во Краков на 30. јуни ќе може да се проследи по цени од 7 и 9 евра.

Би те интересирало и

УЕФА ги објави номинациите за тимот на годината

Европската фудбалска унија (УЕФА) на својата официјална интернет-страница го објави списокот на фудбалери што се ...

Тевекио повеќе не е прв човек на италијанскиот фудбал

Карло Тевекио замина од функцијата претседател на Фудбалскиот сојуз на Италија. Тевекио ја напушти функцијата ...