Пуштени влезниците за ЕП во Полска – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пуштени влезниците за ЕП во Полска

Полската фудбалска федерација преку онлајн платформа ги пушти во продажба билетите за Европското првенство до 21 година на кое ќе учествува и Македонија, а чии цени се движат од 3 до 5 евра – пренесува порталот Екипа.

Македонија првиот натпревар го игра во Гдиња против Шпанија на 17. јуни. Потоа следи натпреварот против Србија на 20. јуни во Бидгошч. а последниот натпревар во групата нашата репрезентација ќе го одигра против Португалија, повторно во Гдиња на 23. јуни.

Цените на билетите за полуфиналните натпревари во Тиши и во Краков за 27. јуни изнесуваат 5 и 7 евра, додека финалето во Краков на 30. јуни ќе може да се проследи по цени од 7 и 9 евра.

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...