Работнички убедливо го совлада Гостивар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Работнички убедливо го совлада Гостивар

Работнички вечерва во Градски парк убедливо го совлада Гостивар со 74:49 во меч од 18. коло од Првата лига.

Домаќините до победата стигнаа рутински, па по првите десет минути водеа со разлика 20:7.

Работнички низ целиот натпревар го контролираше резултатот и ја зголемуваше предноста, која во третиот дел од натпреварот стигна до највисоки плус 29 поени.

Бугарскиот интернационалец Чавдар Костов со 20 поени беше најефикасен кај Работнички, а Диме Тасовски со 17 поени во составот на Гостивар.

 

Извор: МИА

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...