Радовишанец преку „Фејсбук“ намамил и силувал малолетничка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Радовишанец преку „Фејсбук“ намамил и силувал малолетничка

Дваесет и двегодишен радовишанец заработи кривична пријава, поради постоење сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

На 15 – ти месецов  во 11.00 часот, по претходно договорена средба преку социјалната мрежа „Фејсбук“, на ул.„Сутјеска“ во Штип се сретнал со оштетената. Пријавениот потоа ја качил во своето патничко возило „Мерцедес“ и ја однел на тврдината „Исар“ во Штип, каде со употреба на физичка сила извршил полово дејствие над оштетената – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...