Радовишанец фатен на дело додека се обидувал да силува жена – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Радовишанец фатен на дело додека се обидувал да силува жена

Радовишанецот во неколку наврати се обидел да силува неколку жени во Струмица. По акција на полицијата на 26 овој месец, А.М. е фатен во момент на извршување на дејството.

Како што соопштуваат од МВР, Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против А.М (21) од с. Калуѓерица, Радовиш, поради постоење на основано сомнение дека пријавениот сторил три кривични дела силување во обид.

Според документираните сознанија од истрагата, сторителот во периодот од февруари годинава до крајот на овој месец, на подрачјето на Струмица, поточно на улиците „Максим Горки“, „Маршал Тито“, „Киро Абрашев“, „Ката Поцкова“ и други, најчесто во периодот од 19 до 23 часот, извршил повеќе кривични дела на начин што им приоѓал одзади на женски лица и потоа со едната рака ги фаќал за уста, а со другата ги фаќал за гениталиите и градите, а по брзата реакција и барање помош од нападнатите веднаш се давал во бегство.

На 26 овој месец, околу 19 часот на ул. „Мити Хаџи Василев-Јасмин“ во Струмица, во моментот на извршување на кривичното дело А.М. е фатен на самото место од страна на полициски службеник, по што веднаш е лишен од слобода и приведен во СВР-Струмица.

Од страна на судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...