Разбојник „оперирал“ во аптека во Радишани – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Разбојник „оперирал“ во аптека во Радишани

Непознат маскиран сторител вчера извршил разбојништво во аптека во Радишани – соопшти денеска МВР. Случајот во полиција, вчравечер го пријавила вработената во аптеката.

Според пријавата, сторителот со закана со нож од вработената го одзел дневниот промет  и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот – информираат од Министерството.

Би те интересирало и

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...