Разбојник „оперирал“ во аптека во Радишани

Непознат маскиран сторител вчера извршил разбојништво во аптека во Радишани – соопшти денеска МВР. Случајот во полиција, вчравечер го пријавила вработената во аптеката.

Според пријавата, сторителот со закана со нож од вработената го одзел дневниот промет  и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот – информираат од Министерството.

Би те интересирало и

Виница: Вооружени крадци ги затвориле вработените во тоалет и го ограбиле казиното

Двајца маскирани крадци вооружени со пиштоли изутринава околу 6.15 часот го ограбиле казиното на улицата ...

Користејќи туѓ Фејсбук профил зел 600 евра од негови пријатели

Вчера околу 17 часот З.М. (55) од гостиварското село Чајле, пријавил компјутерска измама од засега ...