Ракометарките повторно поразени од Србија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ракометарките повторно поразени од Србија

Македонската женска ракометна репрезентација го забележа и вториот пораз од селекцијата на Србија. Двете репрезентации, во петокот и саботата, одиграа две контролни среби, од затворен карактер, а по поразот 29:35, во петокот, во саботата македонските репрезентативки загубија 27:43.

Двата контролни натпревари со Србија се дел од подготовките на селекторот Симе Симевски и неговите избранички за бараж двомечот против Шведска, преку кој Македонија ќе се обиде да избори пласман на Светското првенство во Германија.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкуренција доживеа пораз и на вториот меч во ...

Македонија носител на група за квалификациите за ЕП 2020

Европската ракометна федерација донесе одлука Македонија да биде во првиот шешир за претстојната ждрепка за ...