Ранети двајца полицајци во Швајцарија, напаѓачот е во бегство

svjacarska-policija

Швајцарската полиција трага по 33-годишен маж кој утринава рани двајца полицајци во местото Рехетобел, јавуваат швајцарските медиуми.

Инцидентот се случил нешто по девет часот, кога полицијата се обидела да ја претресе куќата на осомничениот. Тој отворил оган и ранил двајца полицајци, кои веднаш се хоспитализирани.

Осомничениот е во бегство и веројатно е вооружен, предупредува полицијата.

META

Додади коментар

Би те интересирало и

Најмалку 148 луѓе загинаа откако се преврте и се запали цистерна со нафта во Пакистан

Цистерна со нафта се преврте и се запали на автопат во Пакистан при што загинаа ...

Полскиот претседател потпиша закон за ограничување на пристапот до контрацепцијата

Полскиот претседател Анджеј Дуда потпиша закон со кој се ограничува пристапот до „таблетите „ден потоа“, ...

Close