Ранети двајца полицајци во Швајцарија, напаѓачот е во бегство

svjacarska-policija

Швајцарската полиција трага по 33-годишен маж кој утринава рани двајца полицајци во местото Рехетобел, јавуваат швајцарските медиуми.

Инцидентот се случил нешто по девет часот, кога полицијата се обидела да ја претресе куќата на осомничениот. Тој отворил оган и ранил двајца полицајци, кои веднаш се хоспитализирани.

Осомничениот е во бегство и веројатно е вооружен, предупредува полицијата.

METAДодади коментар

Би те интересирало и

gusta-magla-london

Густа магла во Лондон, откажани се сто летови

Поради густата магла во Лондон денеска се откажани околу сто летови на аеродромот Хитроу. Маглата ...

PAY-Sarah-Varley

Жртва на силување нашла утеха во „дружба“ со волци

Дваесет и осумгодишната, Сара Варли од Калифорнија пред девет години била жртва на силување, што ...

Close