Револтиран штипјанец со писмо реагира: Да престанат дејствијата на Захариев за недемократско трошење на нашите пари! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Револтиран штипјанец со писмо реагира: Да престанат дејствијата на Захариев за недемократско трошење на нашите пари!

Штипјанецот, Зоран Јованов со писмо испратено до медиумите реагира за, како што вели, криминалите на актуелниот и кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Штип, Илчо Захариев.

Во продолжение е интегралната верзија од писмото:

Прочитајте повеќе на

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...