0 0

Калудија Адеми потекнува од Македонија а ги слабее лугето од целиот свет

Клаудија Адеми ( 47) потекнува од Македонија, но долги години со родителите живеела во Германија. Се омажила и се преселила во Шпанија, но поради природата на работата патува низ целиот свет.  Таа е нутриционист и фитнес тренер, никогаш не била дебела и кога имала 20 години се натпреварувала на изборот за Мис на Југославија. -Мојата […]

0 0

Плацидо Доминго им се извини на жените кои ги силувал

Шпанскиот  тенор Плацидо Доминго,  кој е обвинет во САД за сексуално малтретирање на 20тина жени, побара прошка од нив со пораката  дека искрено му е жал поради патењето кое им го нанел. “Сакам сите да знаат дека искрено ми е жал поради траумите што им ги нанесов. Ја прифаќам сета одговорност за своите дела,  рекол […]

0 0

Свадбата на Елена и Гуте почна со Бјонсе и Ед Ширан

Со песната „Перфект“ од дуетот на Бјонси и Ед Ширан почна свадбената веселба на пејачката Елена Миленковска со нејзиниот колега , сега веќе сопруг,  Гуте Маринковиќ. Свадбата беше во еден скопски хотел со околу 200 гости. Дваесетина дена претходно овој вљубен, сега веќе брачен пар, го склопи граќанскиот брак во Српски Милетиќ, од кај што […]

0 0

Харисон Форд со рецепт за успешен брак: Не се карајте, само климајте со глава

Актерот Харисон Форд скоро две децении  ужива во љубовта со колешката Калиста  Флокхарт, што е вистинска реткост во Холивуд. Неговиот рецепт за успешен брак бил многу едноставен: “Не разговарајте, не се карајте, туку само  климајте со  главата” – се пошегувал тој. Харисон и калиста прв пат се сретнале во 2002 година а се венчале осум […]

0 0

Јелена Ѓоковиќ: Децата не се воспитуваат со ќотек, туку со нежност

Сопругата на Новак  Ѓоковиќ, Јелена на панел дискусија „Иднината е сега“ во Белград,  поделила свое искуство околу начинот на кој ги воспитува децата Стефан и Тара. Таа е горда на начинот на кој се грижи за нив  и цврсто е уверена дека со нежност се менува светот. Новак со Стефан и Тара -Да се биде […]

0 0

Кејт Хадсон: Јас сум лоша мајка

Актерката Кејт Хадсон, ќерка на холивудската ѕвезда Голди Хон, призна дека е лош родител на своите три деца, иако пораснала во големо семејство. -Јас сум лош родител, грешам секој ден . Премногу им викам на моите деца, пцујам пред нив, не ја исполнувам родителската должност бидејки имам многу работни обврски. Но, во исто време има […]

0 0

Почина легендарниот фолк пејач Ѓорги Желчевски

Утрово во Белград почина македонскиот пејач Ѓорѓи Желчевски, кој љубителите на фолк музиката го знаеја како дел од дуетот со неговата сопруга Кевсер Селимова. Српските медиуми, кои ја објавија веста пишуваат дека тој е многу талентиран човек и во естрадниот свет можеби и единствен кој има четири дипломи- музичко  школо, средно  медицинско школо, потоа  вишо […]

Банер за Радио

ВО ЕТЕР

Утро со Марко Марк

Утро со Марко Марк

07:00 10:00


Одбери ден


Утро со Марко Марк

07:00Понеделник

Претпладне со Емилија

10:00Понеделник

Попладне со Ангела

14:00Понеделник

Вечер со Симона

18:00Понеделник

Магија во етерот

21:00Понеделник

Утро со Марко Марк

07:00Четврток

Попладне со Ангела

14:00Четврток

Вечер со Симона

18:00Четврток

Магија во етерот

21:00Четврток


Во етер
Наслов
Изведувач

Background