Редовни билатерални консултации меѓу Македонија и НАТО – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Редовни билатерални консултации меѓу Македонија и НАТО

Редовни билатерални консултации помеѓу Република Македонија и НАТО ќе се одржат денеска во Клубот на пратениците во Скопје.

На консултациите, како што соопштија од Министерството за одбрана, ќе стане збор на напредокот на одбранбените подготовки на Македонија за интеграција во Алијансата.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Иванов ја посети Железната црква во Истанбул

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов кој е во официјална посета на Турција, вчера ја ...

Претседателот Иванов со сопругата ќе се сретнат со Ердоган во Турција

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, г-ѓа Маја Иванова, од денеска престојува ...