Реформаторите бараат Груевски да си поднесе неотповиклива оставка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Реформаторите бараат Груевски да си поднесе неотповиклива оставка

Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ бараат лидерот, Никола Груевски да си поднесе неотповиклива оставка. Петар Богојески од внатрепартиската иницијатива за реформи, денеска на прес конференција рече дека жалат за огромниот пад на изборите, но дека тоа не е вина на општинските комитети.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...