Рецепт: Брза салата со кикирики – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Рецепт: Брза салата со кикирики

Ако немате многу време, па сакате да направите салата која има интересен  вкус, а се прави брзо и не бара посебна подготовка, салатата со кикирики би била одличен предлог.

Потребни состојки

250 грама печени кикирики

450 грама пченка

3 варени јајца

2 dl павлака

Околу 100 грама мајонез

Малку сол и бибер

Прочитајте повеќе на: MMС.МК

Би те интересирало и

Почна Меѓународниот филмски фестивал во Берлин

Сo премиера на новиот анимиран филм на режисерот Вес Андерсон, „Островот на кучињата”, синоќа започна ...

Годишен попис на животни во Лондонската зоолошка градина

Вработените во Лондонската зоолошка градина изброиле околу 19.289 мали и големи животни при годинешниот „попис“. ...