Рецепт: Брза салата со кикирики – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Рецепт: Брза салата со кикирики

Ако немате многу време, па сакате да направите салата која има интересен  вкус, а се прави брзо и не бара посебна подготовка, салатата со кикирики би била одличен предлог.

Потребни состојки

250 грама печени кикирики

450 грама пченка

3 варени јајца

2 dl павлака

Околу 100 грама мајонез

Малку сол и бибер

Прочитајте повеќе на: MMС.МК

Би те интересирало и

Намирници кои може да ги конзумирате во вечерните часови без да имате грижа на совет

Многумина не можат да им одолеат на оброците во доцните часови, иако знаат дека во ...

Риз Витерспун ќе продуцира документарец за Мартина Навратилова

Познатата актерка, Риз Витерспун ќе продуцира документарен филм за поранешната тениска ѕвезда, Мартина Навратилова и ...