Роби Вилијамс повеќе нема да ја пее неговата најпозната песна – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Роби Вилијамс повеќе нема да ја пее неговата најпозната песна

Четириесет и тригодишниот пејач,  Роби Вилијамс на концертите повеќе нема да ја пее една од неговите најслушани песни „Angels“, бидејќи, како што вели тој, не е во состојба да ги контролира емоциите при изведувањето на таа песна.

Вилијамс, во интервјуто за „Дејли Стар“ посочи дека често му се случува да заплаче кога обожавателите во публиката ќе откријат со што ги поврзува неговиот најголем хит.

– Морам да останам прибран или би можел да заплачам на што било и да изгледам јадно. Некои луѓе уште пред да ја запеам „Angels“ креваат транспаренти посветени на нивните мајки или татковци кои се починати. Тогаш помислувам „О,господе, ќе се расплачам, тоа ме погоди“, објасни Вилијам.

Би те интересирало и

Почна Меѓународниот филмски фестивал во Берлин

Сo премиера на новиот анимиран филм на режисерот Вес Андерсон, „Островот на кучињата”, синоќа започна ...

Годишен попис на животни во Лондонската зоолошка градина

Вработените во Лондонската зоолошка градина изброиле околу 19.289 мали и големи животни при годинешниот „попис“. ...