Роналдо им се заблагодари на навивачите на Јувентус за аплаузите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Роналдо им се заблагодари на навивачите на Јувентус за аплаузите

Долго време ќе се памети синоќешниот натпревар во Торино на кој актуелниот шампион Рела Мадрид го разнесе Јувентус со 3:0 на крилјата на фантастичниот Роналдо.

Португалецот постигна два погодоци, а посебно импресивен беше вториот гол кој што го постигна со „ножици“, па ги остави без зборови дури и домашните навивачи.

Навивачите на Јувентус после прекрасниот погодок му честитаа на Кристијано Роналдо со аплаузи, а фудбалерот на Реал Мадрид им се заблагодари.

 

Преземено од: Точка

Би те интересирало и

Конте: За две недели ќе се знае дали го напуштам Челзи

Менаџерот на Челси, Антонио Конте ќе го почека крајот на сезоната, за да ја објави ...

Алекс Фергусон се разбуди од кома

Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да разговара со семејството – пренесе ...