Рустикални декорации за домот кои може да ги направите сами – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Рустикални декорации за домот кои може да ги направите сами

Ако сте љубители на рустикалниот или пак на таканаречениот „винтиџ“ стил, веројатно би уживале доколку постојано гледате токму такво парче декор околу себе во домот. Доколку имате желба и време да направите сами декорација која изгледа уникатно, во прилог имате и одлични идеи за да го сторите тоа. За најголем дел од нив не ви треба ниту многу време, ниту посебни материјали.

Можеби предлозите ќе ви бидат инспирација повеќе за создавање на апсолутно ново дело, односно за сосем нова комбинација на некои од овие елементи. Резултатот сигурно ќе биде интересен за око.

 

 

 

Би те интересирало и

Брачна двојка од Франција на суд поради името на нивното бебе

Имињата на децата честопати предизвикуваат сериозни расправии кога родителите, сакајќи да бидат оригинални, ќе отидат ...

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина ...