САД симнале знамиња од руските дипломатски преставништва – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

САД симнале знамиња од руските дипломатски преставништва

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека го повикало на разговор вршителот на работите во амбасадата на САД во Москва, за да протестираат против отстранување на руските знамиња од дипломатските објекти, кои Русија мораше да ги напушти во САД, објавија РИА Новости.

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, денеска му порача на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, дека се неприфатливи акциите на американските власти, кои наложија да се симнат руските знамиња од зградата на Генералниот конзулат на Русија во Сан Франциско и од трговското претставништво во Вашингтон.

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...