Саем за вработување во Кавадарци

Во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци денеска ќе се одржи Саем за вработување, на кој кавадаречките работодавачи ќе ги претстават нивните потреби за работен кадар, а невработените ќе имаат можност директно да се информираат за условите за вработување.

Во рамки на саемот ќе се одржи форум за работодавачи и инфо средба за млади. Саемот ќе го отворат директорот на Агенцијата за вработување Влатко Поповски и раководителот на Центарот за вработување – Кавадарци, Благојчо Борисов.

Саемот е дел од саемскиот караван на Агенцијата за вработување на Република Македонија, со кој се опфатени и Скопје, Штип, Битола, Тетово и Струмица.

Додади коментар

Би те интересирало и

Брегзит може да одземе од ЕУ 10 милијарди евра

Еврокомесарот за буџет, Гинтер Етингер, изјави дека повлекувањето на Велика Британија од ЕУ ќе создаде ...

Расте задолжувањето во еврозоната, каматите на минимум

Растот на задолжувањето на домаќинствата во еврозоната во мај го достигна највисокото ниво во осум ...

Close