Сашо Тасевски добил заканувачко писмо – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сашо Тасевски добил заканувачко писмо

Во МВР С.Т. од Скопје пријавил дека вчера во 10,30 часот, во службената канцеларија на Драмски театар-Скопје, пристигнало писмо адресирано лично до него.

Откако го отворил писмото забележал дека во истото има напишана порака со заканувачка содржина за него и за други лица. Пријавителот појаснил дека вакви пораки со заканувачка содржина добивал и порано од лице на Фејсбук. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, соопшти МВР.

Би те интересирало и

Владимир Ѓорчев не е повеќе координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ

По барање на пратеникот Владимир Ѓорчев кој што во овој изминат период ја објавуваше функцијата ...

Со неажуриран регистар во јавниот сектор, вработените нема да можат да добијат плата

Државните институции имаат рок од три месеци да ги внесат податоците за своите вработени во ...