Свети Николе: Заработил кривична пријава поради напад на свој сограѓанин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Свети Николе: Заработил кривична пријава поради напад на свој сограѓанин

makedonijaPolicija

Дваесет и деветгодишниот Д.М. од Свети Николе заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавениот, на десетти мај годинава, на Градскиот пазар во Свети Николе почнал грубо да го навредува неговиот шеесет и седумгодишен сограѓанин Д.С. Потоа, тој и физички го нападнал старецот, така што тој паднал на асфалтот и се здобил со телесни повреди – соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Би те интересирало и

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...

Смртта на родилката ќе се испитува од комисија на МЗ, бебето во стабилна состојба

Комисија од Министерството за здравство ќе испитува како настанала смртта на 31-годишната родилка, која почина ...