Свет – Page 103 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Австрија: По распарченото тело на жена во куфер, во езерото е пронајден нов леш

Полициски нуркачи во езерото Трезоне крај градот Гмундена во Горна Австрија пронашле денеска тело на маж – информира полицискиот службеник Грехард Хаг. Според него, телото е најдено во близина на местото на кое вчера беа најдени два куфера со отатоци од тело на 70 годишна старица, пренесуваат агенциите. Полицискиот службеник ...

Повеќе »

(ФОТО) ИСИС фрлија тинејџер од покрив на зграда зашто бил геј

Милитантите на ИСИС убија тинејџер бидејќи бил хомосексуалец,  а човекот кој го силувал бил само деградиран и испратен назад на борбените линии – соопштуваат сириските медиуми. ИСИС уапсиле петнаесетгодишно момче по обвинение за хомосексуалност и тоа било фрлено од покрив на зграда во централен Деир ез-Зор, Сирија. „Ужасната егзекуција се ...

Повеќе »

Полска: 12 лица починаа од студ за еден ден

Најмалку 12 лица починале во Полска во изминатите 24 часа од студеното време. Со ова, бројот на почината од смрзнување во новата година се искачи на 24. „Во недела на 3 јануари од последици на смрзнување починаа 12 лица“, соопшти Центарот за безбедност на полската влада. Националниот институт за метеорологија ...

Повеќе »