СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на Централниот одбор – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на Централниот одбор

Централниот одбор на СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на која ќе се разгледува и одлучува за понатамошните насоки за преговорите за новата влада која треба, а ја состави мандатарот Зоран Заев, пренесе ПлусИнфо. Првичните одлуки на ЦО на СДСМ, според најавите ќе бидат соопштени доцна вечерва.

Денеска и Движењето Беса треба да се изјасни дали ќе биде дел од идната Влада, а ДУИ синоќа веќе ги соопшти своите кандидати за министри.

Преземено од: Фокус

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...