СДСМ го осуди инцидентот во којшто е пукано во Тодоров – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СДСМ го осуди инцидентот во којшто е пукано во Тодоров

СДСМ со пишано соопштение го осуди денешниот инцидент при кој, едно лице пукашево поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

– Недозволиво е употреба на оружје и посегнување по нечиј живот, од која било причина, какви што се првичните информации за случајот. Повикуваме на институционално решавање на проблемите и очекуваме надлежните органи целосно да го расветлат инцидентот – се наведува во соопштението од СДСМ.

Би те интересирало и

Со поголема транспарентност до реформи во јавната администрација – порачуваат европските експерти

Да се направи стратешка рамка која ќе ги постави правилата за реформи на јавната администрација ...

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...