СДСМ Штип: Колекцијата од 41 кривична пријава за Захариев, допрва ќе се зголемува – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СДСМ Штип: Колекцијата од 41 кривична пријава за Захариев, допрва ќе се зголемува

Во својот четиригодишен мандат, Илчо Захариев ја деградираше целата локална администрација. Сам со четири послушници околу него, владееше со градот. Се изработуваа детални урбанистички планови исклучиво по нарачка на Захариев за потребите на урбаната мафија, обвини денес на прeс-конференција Билјана Казанџиска од СДСМ Штип.

Порчитајте повеќе на:

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...