СДСМ Штип – ЈП Исар ветува работа за глас, директорот вели, лага е – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СДСМ Штип – ЈП Исар ветува работа за глас, директорот вели, лага е

Штипскиот  градоначалник Илчо Захариев и директорот на Ј.П Исар Ангел Бојаџиев,за глас, нуделе вработувања во Ј.П Исар, обвини денес СДСМ Штип.

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...