Северна Кореја утрово изврши нова ракетна проба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Северна Кореја утрово изврши нова ракетна проба

Северна Кореја утрово изврши нова ракетна проба, соопшти јужнокорејската агенција Јонхап.

Се уште не е познато за коков тип на ракета станува збор.

Генералштабот на војската на Јужна Кореја наведе дека ракета со непознати карактеристики утрово е лансирана во близина на Пукчанг.

Би те интересирало и

Бунт во бразилски затвор, чувари неколку часа држени во заложништво

Во затворот Милтон Диас Мореира во Рио де Жанеиро затвореници организираа бунт и земаа седум ...

Уапсен гувернерот на летонската централна банка

Гувернерот на летонската централна банка, Илмар Римшевич, беше уапсен денеска од страна на антикорупциската агенција, соопштија ...