Северно-Корејците не земале бесплатен Note 8 телефон – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Северно-Корејците не земале бесплатен Note 8 телефон

Олимпискиот тим на Северна Кореја наводно наводно одбил да ги прими Samsung Galaxy телефоните што биле понудени на спортистите на Зимските олимписки огри. Интернационалниот олимписки комитет одлучил да им подари Samsung Galaxy Note 8 на сите спортисти, што воопшто не е изненадување оти Зимските олимписки игри се одржале во Јужна Кореја, во „домот на Samsung“.

Зад великодушната понуда имало голема пречка – Северна Кореја и Индија не смееле да ги добијат телефоните поради меѓународни санкции од страна на ОН. Поради револт била поднесена официјална жалба, која вродила со плод. Двете земји добиле дозвола да ги земат телефоните, со тоа што Северно-Корејците морале да ги вратат пред да се вратат во својата земја, па затоа одлучиле воопшто да не ги примат.

Би те интересирало и

Патнички авион со над 50 лица се урна во Иран

Ирански патнички авион што превезувал над 50 лица се урна во планините Загрос во јужниот ...

Гувернерот на Флорида побара оставка од директорот на ФБИ

Гувернерот на американската држава Флорида, Рик Скот побара оставка од директорот на ФБИ поради пропустите ...