Седница на ДИК: На дневен ред два извештаи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Седница на ДИК: На дневен ред два извештаи

dik-670x447-47043

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи седница на која треба да бидат усвоени извештаи за пријави на гласачи од дијаспората и за увид во Избирачкиот список.

На дневен ред на седницата се Извештај за обработени пријави за гласање на државјани на Република Македонија со привремена работа или престој во странство за гласање во ДКП на Република Македонија и Извештај од јавниот увид во избирачкиот список за предвремените парламентарни избори за пратеници заклучно со 9 мај.

Би те интересирало и

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...