Седумте најдобри играчи надвор од големата шестка во Премиер лигата (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Седумте најдобри играчи надвор од големата шестка во Премиер лигата (видео)

Во најкомпетитивниот шампионат на светот, Премиер лигата на самиот врв се издвоија шест тимови Сити, Јунајтед, Ливерпул, Челси, Тотенхем и Арсенал-состави кои сега ја сочинуваат таканаречената голема шест или Топ 6.

Во овие клубови има навистина квалитетни асови, но дружината на „HITC Sevens“ состави компилација од најдобрите седум играчи надвор од овие горенаведени клубови. Ова се според нив најдобрите седум фудбалери.

Извор: Дерби

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...