Седум годишно девојче се бори за живот на Клинички во Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Седум годишно девојче се бори за живот на Клинички во Скопје

Девојче на возраст од седум години се наоѓа во животна опасност и е хоспитализирана во Клиничкиот центар по сообраќајна несреќа која се случила на патот Охрид-Кичево, кај Требеништа.

Од полицијата информираат дека несреќата кај нив е пријавена вчера во 5:15 часот. Според полицискиот извештај 26-годишната Љ.К. од Валандово управувајќи автомобил „Поло“ изгубила контрола над истиот, пошто возилото излетало до коловозот и се превртело на кров.

Со тешки повреди се здобило седум годишното девојче кое било во возилото, а по укажаната лекарска помош во охридската болница е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје каде се бори за живот.

На местото на несреќата извршен е увид.

Би те интересирало и

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...

Смртта на родилката ќе се испитува од комисија на МЗ, бебето во стабилна состојба

Комисија од Министерството за здравство ќе испитува како настанала смртта на 31-годишната родилка, која почина ...