Седум жртви на сезонски грип во Романија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Седум жртви на сезонски грип во Романија

Lab_work

Седум лица починале како последица на сезонскиот грип во Романија.

Починатите не биле вакцинирани и имале и други хронични заболувања.

Инаку, од почетокот на сезоната на набљудување на острите респираторни инфекции во јужниот округ Арџеш починале седум лица од сезонски грип, а дијагнозата била потврдена кај уште девет лица.

Би те интересирало и

Коѕијас добил предупредувачко писмо со куршум поради „македонскоот прашање“

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас во пресрет на претстојната посета на Скопје, ...

Криза во Словачка: Пелегрини- нов премиер наместо Фицо

Убиството на истражувачкиот новинар и неговата девојка ја турнаа Словачка во длабока криза. Премиерот Фицо ...